Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

Beta-glukan “saccharomyces cerevisiae” (sakkaromiçes seravisiye) adlı maya mantarının hücre duvarından özel bir teknoloji ile ekstrakte edilen, polisakkarit lif yapısında olan bir maddedir.
Beta-glukan, özel bir teknoloji ile maya hücre duvarından ayrıştırma yöntemi sonucunda elde edilmektedir.

Yapılan çalışmalarda 1,3/1,6 (birüçbiraltı) bağ yapısı içeren Beta-glukanın tek başına 1,3 (birüç) bağ yapısı içeren Beta-glukana nazaran daha fazla biyolojik etkinlik gösterdiği sonucuna varılmıştır. Diğer yandan, 1,6 (biraltı) bağ yapısının elde edilebilmesi için ayrıştırma işleminin teknik olarak uzun tutulması gerekmektedir. Bu şartlar sebebiyle, biyolojik etkinliği yüksek Beta-glukan üretimi için özel bir üretim teknolojisinin gerektiği anlaşılmaktadır.
Beta-glukan, maya, tahıl ve mantar gibi birçok farklı kaynaklardan elde edilebilir. Beta-glukanın hangi kaynaktan elde edildiği önemlidir. Beta-glukan, glukoz moleküllerinin diziliminden oluşan zincir yapıda doğal bir polisakkarittir. Farklı kaynaklardan elde edilen Beta-glukanların glukoz zincirlerinin dizilişinde farklılık vardır ve bu farklılık biyolojik aktivitelerini etkilemektedir.

Yapılan çalışmalarda, mayadan elde edilen 1,3/1,6 (birüçbiraltı) zincir yapısı içeren Beta-glukanın diğerlerine göre daha fazla biyolojik aktivite gösterdiği sonucuna varılmıştır.
Beta-glukan tedarikçi: KERRY (Wellmune - http://www.wellmune.com) (Patentli beta-glukan üretimi yapan bir ABD - İrlanda firmasıdır. Beta-glukan üzerine birçok klinik çalışması bulunmaktadır.
Propolis: Nante ( Türkiye)
Ekinezya: Naturalya Kimya
Çinko Sülfat Monohidrat: Merck KGaA Almanya
Vitamin C: NCPC
Üretici Firma: Vefa İlaç
Propolis arıların farklı bitkisel salgılardan ürettikleri, kovan içindeki delikleri kapamak ve kovan girişini işgalcilerden korumak için kullandıkları kuvvetli yapıştırıcı özelliğe sahip reçinemsi bir maddedir.
Propoliste bulunan temel kimyasal sınıflar flavonoidler, fenolikler ve terpenlerdir. Bunlar dışında kafeik asit fenetil ester (KAFE) en çok dikkat çeken aktif bileşenidir. KAFE, arıların bitkilerden topladığı özütün içerisinde bulunan keskin ve güzel kokulu propolis maddesinin aktif bileşenlerinden birisidir.
imutor 100 mg tercihi dünya genelinde kullanıma sunulan beta-glukan içeriğine sahip takviye edici gıdaların miligramları ve gıda kodekslerinin önerileri baz alınarak oluşturulmuştur.

imutor Kompleks ve imutor Kompleks Sıvı içerikleri ise takviye edici gıdalar için yetişkin günlük alım dozları ve 4-10 yaş günlük alım dozları baz alınarak oluşturulmuştur. imutor Kompleks pozolojisinin 2x1 olması da günlük alım dozunun karşılanması sebebiyledir.
Beta-glukan ve şeker hastalığı ile ilgili yeterli klinik deneyim bulunmaması nedeniyle bu konuda esas olan hekimin kararıdır.
imutor Kompleks sıvı tutti frutti aromasına sahip tatlı bir tadı vardır.
imutor Kompleks sıvının içerisinde sukroz yani şeker bulunmaktadır.
Tip 3 amber cam şişede bulunmaktadır.
Ekinezya (Echinacea) türleri, birleşikgiller (Asteraceae veya diğer adıyla Compositae) familyasından 60–180 cm kadar boyunda, Kuzey Amerika ve Kanada'da doğal olarak yetişen otsu bir bitkilerdir. Echinacea Purpurea elde edilen preparatlar, Amerika ve Avrupa’da en çok kullanılan bitkisel takviye edici gıdalar arasındadır. E. purpurea, ekinezya bitkisinin 12 çeşidinden en fazla bilinen ve en etkin türüdür.