Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

Beta-glukan “saccharomyces cerevisiae” (sakkaromiçes seravisiye) adlı maya mantarının hücre duvarından özel bir teknoloji ile ekstrakte edilen, polisakkarit lif yapısında olan bir maddedir.
Beta-glukan, özel bir teknoloji ile maya hücre duvarından ayrıştırma yöntemi sonucunda elde edilmektedir.

Yapılan çalışmalarda 1,3/1,6 (birüçbiraltı) bağ yapısı içeren Beta-glukanın tek başına 1,3 (birüç) bağ yapısı içeren Beta-glukana nazaran daha fazla biyolojik etkinlik gösterdiği sonucuna varılmıştır. Diğer yandan, 1,6 (biraltı) bağ yapısının elde edilebilmesi için ayrıştırma işleminin teknik olarak uzun tutulması gerekmektedir. Bu şartlar sebebiyle, biyolojik etkinliği yüksek Beta-glukan üretimi için özel bir üretim teknolojisinin gerektiği anlaşılmaktadır.
Propolis arıların farklı bitkisel salgılardan ürettikleri, kovan içindeki delikleri kapamak ve kovan girişini işgalcilerden korumak için kullandıkları kuvvetli yapıştırıcı özelliğe sahip reçinemsi bir maddedir.
Propoliste bulunan temel kimyasal sınıflar flavonoidler, fenolikler ve terpenlerdir. Bunlar dışında kafeik asit fenetil ester (KAFE) en çok dikkat çeken aktif bileşenidir. KAFE, arıların bitkilerden topladığı özütün içerisinde bulunan keskin ve güzel kokulu propolis maddesinin aktif bileşenlerinden birisidir.
Beta-glukan ve şeker hastalığı ile ilgili yeterli klinik deneyim bulunmaması nedeniyle bu konuda esas olan hekimin kararıdır.
imutor Kompleks sıvı tutti frutti aromasına sahip tatlı bir tadı vardır.
imutor Kompleks sıvının içerisinde sukroz yani şeker bulunmaktadır.
Tip 3 amber cam şişede bulunmaktadır.
Ekinezya (Echinacea) türleri, birleşikgiller (Asteraceae veya diğer adıyla Compositae) familyasından 60–180 cm kadar boyunda, Kuzey Amerika ve Kanada'da doğal olarak yetişen otsu bir bitkilerdir. Echinacea Purpurea elde edilen preparatlar, Amerika ve Avrupa’da en çok kullanılan bitkisel takviye edici gıdalar arasındadır. E. purpurea, ekinezya bitkisinin 12 çeşidinden en fazla bilinen ve en etkin türüdür.